Чеченија: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
→‎Часовен појас: Јазична исправка, replaced: лоцирана → сместена using AWB
с (Стилска исправка, replaced: временска зона → часовен појас, Временска зона → Часовен појас using AWB)
с (→‎Часовен појас: Јазична исправка, replaced: лоцирана → сместена using AWB)
[[Податотека:Map of Russia - Moscow time zone.svg|left|75px]]
 
Чеченија е лоциранасместена во [[Московско време|Московската часовен појас]] (MSK/MSD). [[Coordinated Universal Time|UTC]] разлика од +0300 (MSK)/+0400 (MSD).
<div style="clear:left"></div>