Разлика помеѓу преработките на „Коми“

Нема измена во големината ,  пред 2 месеци
с
→‎Часовен појас: Јазична исправка, replaced: лоцирана → сместена using AWB
с (→‎Часовен појас: Стилска исправка, replaced: Временска зона → Часовен појас using AWB)
с (→‎Часовен појас: Јазична исправка, replaced: лоцирана → сместена using AWB)
[[Податотека:Map of Russia - Moscow time zone.svg|left|75px]]
 
Коми е лоциранасместена во [[Московско време|Московското време]] (MSK/MSD). [[Coordinated Universal Time|UTC]] разлика е +0300 (MSK)/+0400 (MSD).
<div style="clear:left"></div>