Разлика помеѓу преработките на „Завхан (покраина)“

Нема измена во големината ,  пред 5 месеци
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: лоцирана → сместена using AWB
с (svg coa and flag)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: лоцирана → сместена using AWB)
 
|calling_code =
}}
'''Завхан''' е една од 21 [[покраини во Монголија]]. Покраината е лоциранасместена на запад од државата. Главен град на покраината е [[Улијастај]] и името на покраината доаѓа од името на реката [[Завхај (река)|Завхај]]
 
== Административна поделба ==