Разлика помеѓу преработките на „Малатија“

Додадени 2 бајти ,  пред 2 месеци
с
→‎Луѓе: Јазична исправка, replaced: актер → глумец using AWB
с (→‎Арслантепе: Правописна исправка, replaced: прв пат → првпат using AWB)
с (→‎Луѓе: Јазична исправка, replaced: актер → глумец using AWB)
* [[Мехмет Топал]] - фудбалер
* [[Хрант Динк]] - журналист
* [[Кемал Сунал]] - актерглумец
 
== Наводи ==