Разлика помеѓу преработките на „Кога лисјата паѓаат (ТВ серија)“

с
Јазична исправка, replaced: актер → глумец, Актер → Глумец (2) using AWB
с (правописна исправка, replaced: сеуште → сè уште using AWB)
с (Јазична исправка, replaced: актер → глумец, Актер → Глумец (2) using AWB)
Семејството на Али Риза, преку кое се разгледува прашањето за силните семејни врски во модерниот начин на живот е под постојана опасност од распаѓање.
 
Во главните улоги настапуваа одличните турски актериглумеци Халил Ерѓун, Ѓувен Хокна, Бену Јилдиримлар, Џанер Куртаран, Фахрије Евџен, Дениз Чакар и Ѓокче Бахадир. Режисер на оваа серија, што е многу популарна во [[Македонија]], е Месуде Ераслан. Серијата од 12.09.2011 (12 септември) ќе се емитува на [[Сител ТВ]].
 
== Улоги ==
|- style="color:white"
 
! style="background:#000; width:170px;"|АктерГлумец/АктеркаГлумецка|| ! style="background:#000; width:170px;"|Улога|| ! style="background:#000;"|Опис на улогата
 
|-