Ерик Дејн: Разлика помеѓу преработките

Додадени 3 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: актер → глумец using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: актер → глумец using AWB)
}}
 
Ерик Вилијам Дејн ([[англиски]]:''Eric William Dane'') (роден {{роден на|9|ноември|1972}}) е американски актерглумец, добро познат по улогата како д-р [[Марк Слоун]] во ''[[Вовед во анатомија]]''. Тој исто така е добро познат и по споредната улога во хит серијата ''[[Волшебнички]]'' како Џејсон Дин, љубовен интерес за време не повеќе сезони на една од главните хероини Фиби Халивел.
 
{{Нормативна контрола}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Дејн, Ерик}}
[[Категорија:Американски глумци]]