Разлика помеѓу преработките на „Боб Дилан“

Додадени 2 бајти ,  пред 11 месец
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: актер → глумец using AWB
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: актер → глумец using AWB)
| Instrument = [[Пеење|вокал]], [[гитара]], [[бас гитара]], [[хармоника]], [[пијано|клавијатура]], [[усна хармоника]], [[тапан]]и, [[харфа]]
| Genre = [[Фолк (музика)|Фолк]], [[Рок музика|Рок]], [[Блуз музика|Блуз]], [[Кантри музика|Кантри]]
| Occupation = [[пејач]]-[[текстописец]], [[писател]], [[поет]], [[уметник]], [[актерглумец]], [[сценарист]], [[диск џокеј]]
| Years_active = [[1959]] - денес
| Label = Колумбија