Разлика помеѓу преработките на „Ајслебен“

Додадени 4 бајти ,  пред 7 месеци
с
Јазична исправка, replaced: актер → глумец (2) using AWB
с
с (Јазична исправка, replaced: актер → глумец (2) using AWB)
* [[Јоханес Агрикола]] (1494–1566), реформатор
* [[Фридрих Кениг]] (1774–1821), печатар
* [[Лудвиг Геиер]] (1779–1833), сликар и актерглумец
* [[Гудрун Беренд]] (роден 1955), атлетичар
* [[Томас Ланге]] (роден 1964), веслач
* [[Тимо Хофман]] (роден 1974), боксер
* [[Јана Бах]] (родена 1979), порно-актеркаглумецка
* [[Гертруд Велика|Свети Гертруд Хелфта]], калуѓерка
 
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Знаменитости во Германија]]
[[Категорија:Мансфелд-Зидхарц]]
[[Категорија:Мартин Лутер]]
 
{{Објекти на светско наследство во Германија}}
{{Градови во Мансфелд-Зидхарц (округ)}}
{{МансфелдЗидхарц-никулец}}
 
[[Категорија:Знаменитости во Германија]]
[[Категорија:Мансфелд-Зидхарц]]
[[Категорија:Мартин Лутер]]