Разлика помеѓу преработките на „Антонио Бандерас“

Додадени 2 бајти ,  пред 9 месеци
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: актер → глумец using AWB
с (clean up, replaced: ==Биографија== → ==Животопис== using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: актер → глумец using AWB)
| birth_name = {{nowrap|Хозе Антонио Домингез Бандера}}
| spouse = Ана Леза (1987–1995)<br />[[Мелани Грифит]] (1996–денес)
| occupation = режисер/актерглумец
}}