2003: Разлика помеѓу преработките

Додадени 6 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Починале: Јазична исправка, replaced: актер → глумец (3) using AWB
с (Правилно форматирање со почетна црта, replaced: ) била година → ) — година using AWB)
с (→‎Починале: Јазична исправка, replaced: актер → глумец (3) using AWB)
* [[12 март]] - [[Зоран Џинџиќ]], српски премиер
* [[21 април]] - [[Нина Симон]], американска пејачка
* [[29 јуни]] - [[Кетрин Хепберн]], американска актеркаглумецка
* [[4 јули]] - [[Бери Вајт]], американски пејач
* [[1 август]] - [[Мари Трентињан]], француска актеркаглумецка
* [[16 август]] - [[Иди Амин]], угандски претседател
* [[30 август]] - [[Чарлс Бронсон]], американски актерглумец
* [[11 септември]] - [[Ана Линд]], шведски политичар
* [[12 септември]] - [[Џони Кеш]], американски пејач и гитарист