1999: Разлика помеѓу преработките

Додадени 2 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Починале: Јазична исправка, replaced: актер → глумец using AWB
с (Правилно форматирање со почетна црта, replaced: ) била година → ) — година using AWB)
с (→‎Починале: Јазична исправка, replaced: актер → глумец using AWB)
== Починале ==
 
* [[2 мај]] – [[Оливер Рид]], англиски актерглумец
* [[6 јули]] – [[Архиепископ Охридски и Македонски г.г. Михаил|г.г. Михаил]], поглавар на Македонската Православна Црква
* [[12 октомври]] – [[Вилт Чембрлен]], американски кошаркар