Разлика помеѓу преработките на „Теодора (сопруга на Јустинијан I)“

с
Робот: Исправка на двојни пренасочувања → Теодора (царица)
(Таа не била само жена на Јустинијан (како консорт) туку императорка регент)
с (Робот: Исправка на двојни пренасочувања → Теодора (царица))
Ознака: Сменета целната страница на пренасочувањето
 
#пренасочување [[Теодора (императоркацарица)]]