Андре Мари Ампер: Разлика помеѓу преработките

Додадени 48 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: Додадена категорија using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Додадена категорија using AWB)
с (→‎top: Додадена категорија using AWB)
[[Категорија:Странски членови на Кралското друштво]]
[[Категорија:Почесни членови на Петербуршката академија на науките]]
[[Категорија:Магнетичари]]