Разлика помеѓу преработките на „Мајкл Спенс“

Додадени 67 бајти ,  пред 1 месец
с
→‎Надворешни врски: Додадена категорија using AWB
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-философ +филозоф))
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија using AWB)
| PLACE OF DEATH =
}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Спенс, Мајкл}}
[[Категорија:Родени во 1943 година]]
[[Категорија:Канадски нобеловци]]
[[Категорија:Американски економисти]]
[[Категорија:Апсолвенти на Харвард]]