Разлика помеѓу преработките на „Резекне“

Нема измена во големината ,  пред 2 месеци
с
Правописна исправка, replaced: Прв пат → Првпат using AWB
с (Правописна исправка, replaced: Прв пат → Првпат using AWB)
| subdivision_type = Држава
| subdivision_name = {{flag|Latvia}}
| established_title = Прв патПрвпат споменат
| established_date = [[1285]]
| established_title1 = Статус на град
{{Латвија-никулец}}
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Градови во Латвија]]
[[Категорија:Републички градови во Латвија]]