Разлика помеѓу преработките на „Евровизија 2004“

Нема измена во големината ,  пред 1 месец
с
→‎top: Правописна исправка, replaced: прв пат → првпат using AWB
с (Отстрането уредувањето на 46.217.42.102 (разговор), вратено на последната верзија на KasparBot)
Ознака: Отповикување
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: прв пат → првпат using AWB)
 
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Евровизија 2004''' е одржана во Истанбул, Турција. На оваа Евровизија прв патпрвпат беше воведена полуфинална вечер. Полуфиналето се одржа на 12 мај, а финалето на 15 мај. Победи Украина претставувана од Ruslana со песната Wild dances.
{{Никулец}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Евровизија по години|2004]]
{{Евровизија}}
{{Земји на Евровизија}}
 
[[Категорија:Евровизија по години|2004]]