Разлика помеѓу преработките на „Евдокија Рачкевич“

Одземени 4 бајти ,  пред 1 година
с
с (→‎Наводи: Додадена категорија using AWB)
[[Категорија:Женски воздухопловни сили на Советскиот Сојуз]]
[[Категорија:Членови на Комунистичката партија на Советскиот Сојуз]]
[[Категорија:ДобитнициНосители на Орденот на Црвеното Знамезнаме]]
[[Категорија:Добитници на Орденот на Патриотската Војна, Прва класа]]
[[Категорија:Советски жени во Втора светска војна]]
[[Категорија:Советски војници од Втората светска војна]]
[[Категорија:Добитници на Орденот на Црвената ѕвезда]]
[[Категорија:ДобитнициНосители на Орденот на Црвеното знаме]]