Разлика помеѓу преработките на „Леонард Ојлер“

Додадени 126 бајти ,  пред 4 месеци
с
→‎Надворешни врски: Додадена категорија using AWB
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Руска империја → Руска Империја using AWB)
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија using AWB)
[[Категорија:Членови на Кралското друштво]]
[[Категорија:Членови на Кралската шведска академија на науките]]
[[Категорија:Почесни членови на Петербуршката академија на науките]]