Разлика помеѓу преработките на „Бенџамин Френклин“

Додадени 126 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Надворешни врски: Додадена категорија using AWB
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија using AWB)
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија using AWB)
[[Категорија:Членови на Кралското друштво]]
[[Категорија:Добитници на Коплиевиот медал]]
[[Категорија:Почесни членови на Петербуршката академија на науките]]