Разлика помеѓу преработките на „Јохан Фридрих Пфаф“

Додадени 126 бајти ,  пред 9 месеци
с
→‎Надворешни врски: Додадена категорија using AWB
с (Додадена категорија using AWB)
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија using AWB)
[[Категорија:Членови на Француската академија на науките]]
[[Категорија:Членови на Пруската академија на науките]]
[[Категорија:Почесни членови на Петербуршката академија на науките]]