Џон Хершел: Разлика помеѓу преработките

Додадени 126 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Наводи: Додадена категорија using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Наводи: Додадена категорија using AWB)
с (→‎Наводи: Додадена категорија using AWB)
[[Категорија:Добитници на Коплиевиот медал]]
[[Категорија:Добитници на Кралскиот медал]]
[[Категорија:Почесни членови на Петербуршката академија на науките]]