Чарлс Лајл: Разлика помеѓу преработките

Додадени 126 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Надворешни врски: Додадена категорија using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија using AWB)
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија using AWB)
[[Категорија:Добитници на Кралскиот медал]]
[[Категорија:Витези-бакалауреати]]
[[Категорија:Дописни членови на Петербуршката академија на науките]]