Ирене-Жил Бјенеме: Разлика помеѓу преработките

Додадени 126 бајти ,  пред 3 години
с
→‎Поврзано: Додадена категорија using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
(mk)
с (→‎Поврзано: Додадена категорија using AWB)
{{Франција-био-никулец}}
{{Нормативна контрола}}
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Бјенеме, Ирене-Жил}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Бјенеме, Ирене-Жил}}
[[Категорија:Француски математичари]]
[[Категорија:Членови на Француската академија на науките]]
[[Категорија:Дописни членови на Петербуршката академија на науките]]