Вернер Зомбарт: Разлика помеѓу преработките

Додаден 101 бајт ,  пред 2 години
с
→‎Наводи: Додадена категорија using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с (clean up, replaced: ==Биографија== → ==Животопис== using AWB)
с (→‎Наводи: Додадена категорија using AWB)
[[Категорија:Германски историчари]]
[[Категорија:Германски социјалисти]]
[[Категорија:Членови на Пруската академија на науките]]