Фредерик Соди: Разлика помеѓу преработките

Додадени 80 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Наводи: Додадена категорија using AWB
с (→‎Наводи: Јазична исправка, replaced: Њу Јорк → Њујорк using AWB)
с (→‎Наводи: Додадена категорија using AWB)
# Surette, Leon (1999). Фунта во чистилиште: Од економски радикализам до антисемитизам. Универзитет на Илиноис.
# Soddyite минерални податоци<ref>{{Наведена мрежна страница|url=http://webmineral.com/data/Soddyite.shtml#.XImYqiRKjIU|title=Soddyite Mineral Data|work=webmineral.com|accessdate=2019-03-13}}</ref>
 
[[Категорија:Членови на Кралското друштво]]