Нил Армстронг: Разлика помеѓу преработките

Додаден 101 бајт ,  пред 3 години
с
→‎Животопис: Додадена категорија using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Животопис: Додадена категорија using AWB)
с (→‎Животопис: Додадена категорија using AWB)
[[Категорија:Луѓе што стапнале на Месечината]]
[[Категорија:Добитници на Претседателскиот медал на слободата]]
[[Категорија:Добитници на Златниот медал на Конгресот]]