Разлика помеѓу преработките на „Бил Гејтс“

Додадени 117 бајти ,  пред 9 месеци
с
→‎Богатство и слава: Додадена категорија using AWB
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: бизнисмен → стопанственик using AWB)
с (→‎Богатство и слава: Додадена категорија using AWB)
[[Категорија:Американски стопанственици]]
[[Категорија:Живи луѓе]]
[[Категорија:Добитници на Претседателскиот медал на слободата]]