Нил Армстронг: Разлика помеѓу преработките

Додадени 117 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Животопис: Додадена категорија using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Животопис: clean up, replaced: ==Биографија== → ==Животопис== using AWB)
с (→‎Животопис: Додадена категорија using AWB)
[[Категорија:Починати во 2012 година]]
[[Категорија:Луѓе што стапнале на Месечината]]
[[Категорија:Добитници на Претседателскиот медал на слободата]]