Разлика помеѓу преработките на „Александар Лурија“

Додадени 115 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Надворешни врски: Додадена категорија using AWB
с (Стилска исправка, replaced: централна Азија → Средна Азија using AWB)
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија using AWB)
[[Категорија:Родени во 1902 година]]
[[Категорија:Починати во 1977 година]]
[[Категорија:Добитници на Орденот на Црвеното знаме на трудот]]