Разлика помеѓу преработките на „Сергеј Прокофјев“

Додадени 115 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Творештво: Додадена категорија using AWB
с (→‎Творештво: Додадена категорија using AWB)
с (→‎Творештво: Додадена категорија using AWB)
[[Категорија:Добитници на Сталиновата награда]]
[[Категорија:Добитници на Лениновата награда]]
[[Категорија:Добитници на Орденот на Црвеното знаме на трудот]]