Змитрок Бјадула: Разлика помеѓу преработките

Додадени 115 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Надворешни врски: Додадена категорија using AWB
с (Јазична исправка, replaced: Руска империја → Руска Империја using AWB)
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија using AWB)
[[Категорија:Белоруски поети]]
[[Категорија:Белоруски писатели]]
[[Категорија:Добитници на Орденот на Црвеното знаме на трудот]]