Разлика помеѓу преработките на „Евдокија Рачкевич“

Додадени 99 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Наводи: Додадена категорија using AWB
с (Јазична исправка, replaced: Руската империја → Руската Империја using AWB)
с (→‎Наводи: Додадена категорија using AWB)
[[Категорија:Советски жени во Втора светска војна]]
[[Категорија:Советски војници од Втората светска војна]]
[[Категорија:Добитници на Орденот на Црвената ѕвезда]]