Дмитриј Иванович Менделеев: Разлика помеѓу преработките

с
→‎Менделеев и вотката: Додадена категорија using AWB
с (Јазична исправка, replaced: Руска империја → Руска Империја (2) using AWB)
с (→‎Менделеев и вотката: Додадена категорија using AWB)
[[Категорија:Руски економисти]]
[[Категорија:Членови на Кралската шведска академија на науките]]
[[Категорија:Добитници на Коплиевиот медал]]