Разлика помеѓу преработките на „Боб Дилан“

Додадени 78 бајти ,  пред 2 месеци
с
→‎Надворешни врски: Јазична исправка using AWB
с (clean up, replaced: ==Биографија== → ==Животопис== using AWB)
с (→‎Надворешни врски: Јазична исправка using AWB)
[[Категорија:Добитници на Нобеловата награда за литература]]
[[Категорија:Американски нобеловци]]
[[Категорија:Офицери на Легијата на честа]]