Разлика помеѓу преработките на „Ѓорѓи I (Грција)“

Додадени 110 бајти ,  пред 6 месеци
с
Јазична исправка using AWB
с (Јазична исправка using AWB)
|successor =[[Константин I (Грција)|Константин I]]
|spouse =[[Олга Константиновна]]
|issue =[[Константин I (Грција)|Константин I]] <br /> [[Принц Георги (Грција)|Принц Георги ]] <br /> [[Александра Георгиевна (Грција)|Принцеза Александра ]] <br /> [[Принц Никола (Грција)|Принц Никола]] <br /> [[Принцеза Марија Георгиевна (Грција)|Принцеза Марија ]] <br /> Принцеза Олга<br /> [[Принц Андреј (Грција)|Принц Андреј]] <br /> [[Принц Кристофер (Грција)|Принц Кристофер ]]
|house =[[Династија Шлезвиг-Холштајн-Сондербург-Гликсбург]]
|father =[[Кристијан IX]]
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Гликсбурговци (Грција)]]
[[Категорија:Гликсбурговци (Данска)]]
[[Категорија:Европски монарси од 19 век]]
[[Категорија:Луѓе од Копенхаген]]
[[Категорија:Добитници на Големиот крст на Легијата на честа]]