Разлика помеѓу преработките на „Павле (крал на Грција)“

с
→‎top: Јазична исправка using AWB
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с (→‎top: Јазична исправка using AWB)
| predecessor =[[Георги II (Грција)|Георги II]]
| successor =[[Константин II (Грција)|Константин II]]
| spouse =[[Фредерика (Хановер)|Фредерика ]]
| issue =[[Кралица Софија (Шпанија)|Софија, кралица на Шпанија]]<br />[[Константин II (Грција)|Константин II]]<br />[[Принцеза Ирена (Грција)|Принцеза Ирена ]]
| house =[[Династија Шлезвиг-Холштајн-Сондербург-Гликсбург]]
| father =[[Константин I (Грција)|Константин I]]
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Витези на Златното Руно]]
[[Категорија:Гликсбурговци (Грција)]]
[[Категорија:Грчки кралеви]]
[[Категорија:Европски монарси од 20 век]]
[[Категорија:Добитници на Големиот крст на Легијата на честа]]