Разлика помеѓу преработките на „Франсоа Митеран“

Додадени 113 бајти ,  пред 5 месеци
с
→‎top: Јазична исправка using AWB
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-Втора Светска Војна +Втора светска војна))
с (→‎top: Јазична исправка using AWB)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:Reagan_Mitterrand_1984_(cropped).jpg|мини|Франсоа Митеран]]
 
'''Франсоа Митеран''' ({{lang-fr|François Maurice Adrien Marie Mitterrand }}) ([[26 Октомври]] [[1916]]- † [[8 Јануари]] [[1996]]) бил [[Франција|француски]] [[политичар]] и председател на [[Република]] [[Франција]],
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Претседатели на Франција]]
[[Категорија:Никулци за Франција]]
[[Категорија:Добитници на Големиот крст на Легијата на честа]]