Бернард Монтгомери: Разлика помеѓу преработките

Додадени 113 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Наводи: Јазична исправка using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Биографија: Правописна исправка, replaced: Првата Светска војна → Првата светска војна using AWB)
с (→‎Наводи: Јазична исправка using AWB)
[[Категорија:Британци од Првата светска војна]]
[[Категорија:Британци од Втората светска војна]]
[[Категорија:Добитници на Големиот крст на Легијата на честа]]