Разлика помеѓу преработките на „Александар Квашњевски“

с
→‎Наводи: Јазична исправка using AWB
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с (→‎Наводи: Јазична исправка using AWB)
 
{{Нормативна контрола}}
 
{{никулец}}
 
{{DEFAULTSORT:Квашневски}}
[[Категорија:Живи луѓе]]
[[Категорија:Полски политичари]]
[[Категорија:Претседатели на Полска]]
[[Категорија:Добитници на Големиот крст на Легијата на честа]]
 
{{никулец}}