Разлика помеѓу преработките на „Британска Империја“

Нема измена во големината ,  пред 4 месеци
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: Британска империја → Британска Империја using AWB
с (→‎Суетскиот Канал и неговите понатамошни поделби: Правописна исправка, replaced: Иан → Ијан using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Британска империја → Британска Империја using AWB)
{{внимание}}
{{Infobox country
|name=Британска империјаИмперија
|image_flag=Flag of the United Kingdom.svg
|image_map=The British Empire.png