Разлика помеѓу преработките на „Кримско Ханство“

Нема измена во големината ,  пред 9 месеци
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: Руска империја → Руска Империја (2) using AWB
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Османлиската Империја → Османлиското Царство (2) using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Руска империја → Руска Империја (2) using AWB)
|event_start =
|date_start =
|event_end = анексирана од [[Руска империјаИмперија|Русија]]
|date_end =
|p1 = Златна орда
|flag_p1 = Golden_Horde_flag_1339.svg
|p2 = Кнежество Теодоро
|s1 = Руска империјаИмперија
|flag_s1 = Flag of Russia.svg
|image_flag =