Разлика помеѓу преработките на „Леонард Ојлер“

Нема измена во големината ,  пред 4 месеци
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: Руска империја → Руска Империја using AWB
с (→‎Биографија: Правописна исправка, replaced: Иан → Ијан using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Руска империја → Руска Империја using AWB)
|birth_place = {{роден во|Базел}}, [[Швајцарија]]
|death_date = {{починал на|18|септември|1783}})
|death_place = {{починал во|Санкт Петербург}}, [[Руска империјаИмперија|Русија]]
|residence = [[Прусија]]<br />[[Русија]]<br />[[Швајцарија]]
|citizenship =