Разлика помеѓу преработките на „Карл Вајерштрас“

Додадени 118 бајти ,  пред 5 месеци
с
→‎Наводи: Додадена категорија using AWB
с (→‎Наводи: Јазична исправка, replaced: Референци → Наводи using AWB)
с (→‎Наводи: Додадена категорија using AWB)
[[Категорија:Математички аналитичари]]
[[Категорија:Добитници на Коплиевиот медал]]
[[Категорија:Добитници на прускиот Орден за заслуги (граѓански)]]