Разлика помеѓу преработките на „Гавран (соѕвездие)“

Нема измена во големината ,  пред 7 месеци
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: јужен пол → Јужен Пол using AWB
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: јужен пол → Јужен Пол using AWB)
|bordering=[[Девица (соѕвездие)|Девица]]<br />[[Пехар (соѕвездие)|Пехар]]<br />[[Водна Змија (соѕвездие)|Водна Змија]]
|latmax=[[60. северен напоредник|60]]
|latmin=[[јуженЈужен полПол|90]]
|month= мај
|notes=}}