Разлика помеѓу преработките на „Полски јазик“

Одземени 46 бајти ,  пред 6 месеци
с
→‎Речници: Отстранување на погрешно додадено, removed: Категорија:Луѓе од Лоѓ using AWB
с (Правописна исправка, replaced: Казакстан → Казахстан using AWB)
с (→‎Речници: Отстранување на погрешно додадено, removed: Категорија:Луѓе од Лоѓ using AWB)
[[Категорија:Лехитски јазици]]
[[Категорија:Западнословенски јазици]]
[[Категорија:Луѓе од Лоѓ]]