Разлика помеѓу преработките на „Окултизам“

Додадени 8 бајти ,  пред 12 години
с
категорија
с (категорија)
Окултизмот се вклучува во верување во натприродни и таинствени сили во природата и во човекот.
{{никулец}}
[[Категорија:наукаЕзотерија]]
[[Категорија:Окултизам]]