Разлика помеѓу преработките на „Истрага на местото на злосторството: Мајами“

с
Јазична исправка, replaced: Родригез → Родригес using AWB
с
с (Јазична исправка, replaced: Родригез → Родригес using AWB)
| picture_format = [[480i]] ([[SDTV]]),<br />[[1080i]] ([[HDTV]])
| runtime = 40–45 минути
| creator = [[Ентони Е. Зикер ]]
| starring = [[Дејвид Карузо]]<br />[[Емили Проктер]]<br />[[Адам РодригезРодригес]]<br />[[Канди Александер]]<br />[[Џонатан Того]]<br />[[Рекс Лин]]<br />[[Ева ЛаРу]]
| country = {{САД}}
| network = [[CBS]]
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Телевизиски серии со почеток во 2002 година]]
[[Категорија:Истрага на местото на злосторството|Мајами]]