Разлика помеѓу преработките на „Пливање на светското првенство во водени спортови 2009 - 100м грбно во машка конкуренција“

с
→‎Квалификации: Јазична исправка, replaced: Родригез → Родригес using AWB
с (Правописна исправка, replaced: Франциа → Франција using AWB)
с (→‎Квалификации: Јазична исправка, replaced: Родригез → Родригес using AWB)
| 63 ||align=left| Чих Гуфрен Робин||align=left| {{HKG}} || 58.69 || 7 || 3 ||
|-
| 64 ||align=left| Давид РодригезРодригес ||align=left| {{CUB}} || 58.70 || 7 || 1 ||
|-
| 65 ||align=left| До Хуј Лонг ||align=left| {{ВИЈ}} || 58.79 || 7 || 0 ||