Разлика помеѓу преработките на „Географија на Нов Зеланд“

с
ситна промена
с (ситна промена)
с (ситна промена)
==Занимливости==
*[[Велингтон]] е најјужниот главен град на светот.
*[[Тетауматафакатангихангакоауаотаматеаурехаеатурипукапихимаунгахоронукупокаифенуаакитанараху]] (име на брдорид во Нов Зеланд) со 92 букви (напишано на латиница на [[Маорски јазик|маорски]]) е најдолгиотвториот најдолг [[географски поим]] на светот.
 
==Видете исто така==