Разлика помеѓу преработките на „Монголска Народна Партија“

+
(nova)
 
(+)
 
Моменталниот [[претседател на Монголија]], [[Намбарин Енхбајар]] е од редовите на МНРП, како и [[Премиер на Монголија|премиерот на Монголија]], [[Санџагин Бајар]].
 
[[Image:MAXH building.jpg|thumb|left|150px|Седиште на партијата]]
 
{{Монголија никулец}}